حمیدرضا خان محمدی در گردهمایی مدیران کل نوسازی مدارس کشور ؛
خدمات یکساله سازمان ، نوسازی مدارس کشور را تبیین کرد.

به گزارش تیراژ نیوز به نقل از  پایگاه اطلاع رسانی اداره کل حوزه ریاست و روابط عمومی سازمان نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس کشور، حمیدرضا خان محمدی رئیس این سازمان در گردهمایی مدیران کل نوسازی مدارس استان ها با قدردانی از خدمات خیرین مدرسه ساز اظهار داشت: با وجود تمام مشکلات و بی مهری ها و تحریم های ظالمانه، خیرین مدرسه ساز از همراهی  مدیران کل استان ها ابراز رضایت دارند و استفاده از ظرفیت استانداران جهت پیگیری برنامه های ساخت مدارس، مورد انتظار می باشد.

خان محمدی با بیان اینکه در حوزه عدالت آموزشی در امر مدرسه سازی در بودجه سال 1403 اتفاقات خوبی افتاد، خاطرنشان کرد: تامین اعتبارات و منابع جدید با همکاری دولت و پیگیری نمایندگان مجلس در حال انجام است.

وی با بیان اهمیت جلوگیری از اتلاف منابع، بهره وری بالا نسبت به هزینه ها را نیاز یک سازمان تخصصی دانست و خاطرنشان کرد: فضا، برنامه درسی و معلم از ارکان اصلی آموزش و پرورش هستند و مابقی ارکان فرعی محسوب می شوند.
این مقام مسئول با اشاره به فرمایشات مقام معظم رهبری در خصوص کار جهادی افزود: باید مدیریت ذهن و کنشگری درست در دستور کار قرار گیرد تا عملیات روانی و رسانه ای دشمنان و بدخواهان را خنثی کنید. ضمن همکاری و حل مسئله، روحیه پیگیری ماموریت های خود را حفظ نموده و با نگاه جهادی حاج قاسم گونه همواره در میدان برای فرزندان این سرزمین قدم بردارید.
رئیس سازمان نوسازی مدارس کشور وجود خیرین مدرسه ساز را برکت سازمان دانست و تاکید کرد: تکریم این انسان های شریف ولو به یک خشت مشارکت،  بر ما‌ واجب است. همانطور که در ابتدای ورود به سازمان تاکید داشتم در طول یک سال خدمت در سازمان در حوزه خیرین اقدامات مهمی چون: برگزاری جشنواره های استانی – برگزاری همایش ۲۵ تکریم خیرین – تمجید ریاست محترم جمهور از خیرین مدرسه ساز به عنوان الگوی موفق مردمی سازی در سفر کردستان – گرامیداشت مرحوم حافظی – دیدار با خیرین در ستاد – سفرهای استانی و منزل این عزیزان – برگزاری جلسه ایرانیان خیر خارج از کشور و جلسه با مسئولین امور بانوان خیر  صورت پذیرفت.
معاون وزیر آموزش و پرورش به نقطه مطلوب رساندن سند تحول بنیادین آموزش و پرورش و زیرنظام تامین فضا، تجهیزات و فناوری را رویکرد دیگر سازمان در دوره یکساله اخیر عنوان کرد و گفت: راه اندازی کارگروه تدوین برنامه بر اساس زیر نظام فضا – تدوین نقشه راه اجرایی سازی سند تحول در طول برنامه هفتم توسعه – تدوین برنامه سالانه سازمان بر اساس نقشه راه اجرایی مذکور – برگزاری منظم جلسات مرتبط با زیر نظام – حضور فعال در کارگروه های شورای عالی و ارائه پیشنهادات در ترمیم جدید – توجه به مدارس بزرگ مقیاس و مجتمع های آموزشی – توجه به نمازخانه ها و محیط های یادگیری – توجه به معماری و هویت مدارس – توجه به فناوری های نوین در ساخت مدارس – برگزاری همایش مدرسه آینده و همایش مدرسه ایرانی – معماری ایرانی از اقدامات مهم سازمان جهت اجرایی سازی سند تحول و زیرنظام فضا به شمار می رود.

خان محمدی توسعه عدالت آموزشی را هدف گذاری دیگر ابتدای ورود خویش به سازمان نوسازی مدارس کشور دانست و افزود: توسعه عدالت آموزشی که مورد توجه مقام معظم رهبری نیز می باشد با برنامه های متنوعی دنبال شد که از آن جمله می توان از موارد چون: بهسازی و شاداب سازی مدارس در طرح شهید عجمیان – استقرار بیش از ۶۰ درصد پروژه های تحویلی در روستاها – تهیه اطلس سرانه فضای آموزشی – استانداردسازی سامانه های گرمایشی – تحویل حدود ۳۰ مدرسه ویژه دانش آموزان استثنائی – تحویل پروژه های ورزشی  – توسعه و تقویت تجهیزات هنرستانها – تحویل حدود ۳۱۰۰ فضای آموزشی و پرورشی به استعداد بیش از ۱۵ هزار کلاس درس – توجه به اعتبارات بر مبنای عدالت با اولویت مناطق کم برخوردار – سفرهای استانی – پیگیری موضوع مهم مولد سازی املاک مازاد و ساماندهی مدارس سنگی با آغاز طرح شهید آرشام نام برد.

معاون عمرانی وزیر آموزش و پرورش توجه به مدرسه به عنوان کانون پیشرفت محله را در اولویت مدیریت این دوره برشمرد و تصریح کرد: این موضوع در مجلس شورای اسلامی پیگیری شد و در برنامه توسعه هفتم نیز مورد توجه قرار گرفت. ضمن اینکه با ارائه طرحی در قالب پروژه ملی به شورای هماهنگی اجرای سند تحول به ریاست معاون اول رئیس جمهور پیگیر این مهم هستیم، همزمان توجه بیشتر به آماده سازی مدارس بزرگ مقیاس را در دستور کار داشته ایم.
این مقام مسئول صنعتی سازی، سبک سازی، سریع سازی و ارزان سازی را از  اولویت های مهم این دوره دانست و تصریح کرد: ساخت ۱۰ مدرسه ۱۵ کلاسه در استان تهران در بازه زمانی کمتر از ۵ ماه از افتخارات این سازمان است.
رئیس سازمان نوسازی مدارس کشور حفظ رویکردهای جهادی و باز نمودن درهای سازمان به روی گروه های جهادی را رویکرد دیگر این دوره دانست و افزود: برنامه ریزی نخستین رویداد ملی جایزه نصیر – دیدار با مدیران گروه های جهادی – تسریع و تسهیل در ارائه خدمات  و استاندارد سازی سیستم های گرمایشی مدارس با مشارکت گروه های جهادی  مورد توجه سازمان قرار داشته است.

خان محمدی توجه به بیانیه گام دوم انقلاب اسلامی را منشور قابل توجه در مدیریت سازمان نوسازی مدارس کشور دانست و اظهار کرد: تهیه مجموعه گوش به فرمان ولی از بیانات مقام معظم رهبری –  توجه به جوانان در انتصاب ها – توسعه برنامه های فرهنگی – افتتاح تنها مدرسه کلنگ زنی شده توسط سردار سلیمانی –  توجه به دانش بنیان ها –  توجه به عدالت آموزشی – دیدار با خانواده معزز شهدا – به اوج رسانیدن مشارکت مردمی و مسابقه خدمت رسانی – امیدآفرینی با تبیین اقدامات سازمان بین آحاد مردم و حضور فعال رسانه ای در رسانه ملی و فضای مجازی و… را می توان مهم ترین اقدامات سازمان در راستای توجه به بیانیه گام دوم انقلاب معرفی کرد.

خان محمدی با بیان اینکه هویت سازمان به عملکرد انسان هایی است که در این سازمان مشغول به خدمت هستند، افزود: ضمن توجه به فرهنگ، آداب و رفتار سازمانی، جوانان مومن و انقلابی را به کار در این سازمان دعوت کنید. عشق به مدرسه سازی در وجود همکاران ما نهادینه شده است. کار ما از جنس نور و آگاهی است و اگر شایسته سالاری نشود  شوق و ذوق انسان های با انگیزه شاغل در سازمان از بین خواهد رفت.

وی در پایان خاطرنشان کرد: کار جهادی اینطور نیست که هر کسی هر کاری را انجام دهد. کار جهادی باید منظم، ساختارمند و با برنامه پیش برود.

 

گفتنی است حاضرین در آغاز این گردهمایی با شعار های مرگ بر آمریکا – مرگ بر اسرائیل – ننگ بر حقوق بی بشر و … جنایات رژیم نامشروع صهیونیستی در کشتار کودکان – زنان و غیر نظامیان بی گناه غزه را محکوم کردند.

 

دبیر : فاطمه خورشیدی نیا 

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا