کیفیت هوای تهران ناسالم/ ۵ نقطه در وضعیت قرمز

تهران بزرگ -تیراژ نیو ز- کیفیت هوای تهران برای سومین روز متوالی در وضعیت نارنجی (آلوده برای گروه‌های حساس) قرار گرفت و در این شرایط بهتر است کودکان، زنان باردار و بیماران قلبی و ریوی از تردد در فضای باز خودداری کنند.

 شاخص لحظه‌ای کیفیت هوای تهران امروز (جمعه) با قرار گرفتن روی عدد ۱۳۴ در وضعیت نارنجی (آلوده برای گروه‌های حساس) قرار دارد.

۵ نقطه در وضعیت قرمز

بر اساس اطلاعات دریافتی از ایستگاه سنجش کیفیت هوای تهران، شهرداری مناطق ۱۹ و ۲۱ و همچنین پیروزی در منطقه ۱۳، شادآباد در منطقه ۱۸ و شریف در منطقه ۲ هم اکنون در وضعیت قرمز (آلوده برای همه) قرار دارند و در سایر نقاط تهران وضعیت نارنجی (آلودن برای گروه‌های حساس) است.

براساس این گزارش در ۲۴ ساعت گذشته، شاخص کیفیت هوای تهران بر روی عدد ۱۲۸(آلوده برای گروه‌های حساس) قرار داشت.

از ابتدای سال جاری تا امروز ۹ روز هوای پاک، ۱۷۵ روز هوای قابل قبول، ۵۹ روز هوای ناسالم برای گروه‌های حساس و ۶ روز هوای ناسالم برای تمامی گروه‌ها در روز شمار شاخص آلودگی هوای پایتخت ثبت شده است.

به گزارش ایرنا، شاخص کیفیت هوا معیاری برای تعیین روزانه کیفیت هوا و میزان ارتباط آن با سطوح سلامت افراد است که به ترتیب از صفر تا ۵۰ در شرایط پاک یا سبز، ۵۱ تا ۱۰۰ در شرایط قابل قبول یا زرد، ۱۰۱ تا ۱۵۰ در شرایط ناسالم برای گروه حساس یا نارنجی، ۱۵۱ تا ۲۰۰ در شرایط ناسالم برای همه یا قرمز، ۲۰۱ تا ۳۰۰ در شرایط بسیار ناسالم یا بنفش و ۳۰۱ تا ۵۰۰ در شرایط خطرناک یا ارغوانی تعیین شده است.

دبیر : فاطمه خورشیدی نیا

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا