مجتمع تجاری علاءالدین تا پایان امسال ایمن می‌شود

تهران بزرگ – تیراژ نیوز  – شهردار منطقه ۱۱ از آخرین اقدامات مالک و پیگیری‌های این منطقه برای رفع خطر و بحران از ساختمان علاءالدین خبر داد و گفت: این مجتمع تجاری (پاساژ) تا پایان سال جاری ایمن می‌شود.

به گزارش تیراژ نیوز ، سیدمحمد موسوی روز سه‌شنبه در بازدید از این پاساژ در خصوص آخرین وضعیت رفع خطر و بحران از ساختمان علاءالدین اظهار کرد: این مجتمع تجاری از ساختمان‌های حساس و پر تردد تجاری در منطقه ۱۱ است به همین دلیل پایش ایمن‌سازی و مدیریت بحران آن بطور مستمر در دستور کار شهرداری قرار دارد و بر همین اساس بازدیدی از آن داشتیم.

وی با بیان اینکه از جمله نگرانی‌ها در مورد ساختمان علاءالدین، نمای ساختمان یعنی حدفاصل نمای اصلی و جداره ساختمان است، افزود: در این نما به دلیل تجمع سیم‌های برق، کولرهای گازی و دیگر مصالح مربوط به تاسیسات ساختمان، پتانسیل وقوع حادثه بالاست.

به گفته وی، این مساله نیز پس از پیگیری‌های مدیریت شهری با همکاری مالک به‌زودی رفع بحران خواهد شد به‌این‌ترتیب که نمای فعلی جمع‌آوری می‌شود و طرح‌های جدید پس از ارسال به کمیته نما و تصویب آن با پیگیری‌های شهرداری منطقه به اجرا در خواهد آمد کنون نیز مقدمات این امر با نصب داربست‌های مورد نیاز مهیا شده و پس از تعویض نما و استانداردسازی آن، کمتر از سه ماه آینده، این پروژه به پایان خواهد رسید.

 

شهردار منطقه ۱۱ ادامه داد: از مهمترین اقدامات انجام‌شده در زمینه رفع خطر از ساختمان علاءالدین، ساماندهی کنتورهای برق با جمع‌آوری همه آنها از طبقات و انتقال‌شان به طبقه منفی چهار بوده که به این منظور طی تفاهم‌نامه‌ای با اداره برق و افزایش ترانس و آمپر با ۲ ژنراتور، کمتر از یک ماه دیگر، این اقدام صورت می‌گیرد و این مشکل نیز برطرف می‌شود.

به گفته موسوی، در مورد استحکام بنا به درخواست شهرداری منطقه از مالک و ورود مشاوران نظام مهندسی به موضوع، بررسی‌های لازم طی ماه‌های اخیر انجام شده و در حدود ۳ ماه پیش، گواهی استحکام بنا از سوی این سازمان برای این ساختمان صادر شده هر چند به دلیل اهمیت موضوع، شهرداری منطقه این موضوع را دوباره بررسی خواهد کرد.

وی یادآور شد: سبک‌سازی پشت‌بام پاساژ علاءالدین با جمع‌آوری ضایعات و تخلیه آن از دیگر اقدامات انجام‌شده برای رفع نگرانی از بحران‌های این ساختمان بوده؛ همچنین بررسی ایمنی پله‌های برقی از سوی سازمان آتش‌نشانی و حل ۹۰ درصد از نکات رأی ماده صد در مورد تغییر کاربری برخی واحدها نیز انجام شده است.

شهردار منطقه ۱۱ گفت: شهرداری منطقه در پی ارتقای امنیت این مجتمع خواهد بود و طبق اعلام مالک و بررسی‌های سازمان آتش‌نشانی تا پایان سال جاری، این ساختمان از حالت بسیار پرخطر خارج خواهد شد.

نماینده سازمان آتش‌نشانی نیز در خصوص مجتمع تجاری علاءالدین توضیح داد: به‌تازگی با همکاری مالک و اقدامات سازمان آتش‌نشانی، این ساختمان به سیستم اعلام و اطفای حریق مجهز شده ضمن آنکه با وجود سیستم مانیتورینگی که به مرکز ارتباطات خدمات آتش‌نشانی عمومی متصل است، هم‌اکنون، رصد شبانه‌روزی ساختمان به صورت آنلاین توسط این سازمان صورت می‌گیرد تا با هدف پیشگیری، امکان رفع هر حادثه‌ای به سریع‌ترین و بهترین شیوه ممکن مهیا باشد.

وی از پیگیری‌های این سازمان برای رفع بحران از مجتمع تجاری علاء‌الدین خبر داد و گفت: نتایج این اقدامات به‌زودی از سوی سازمان آتش‌نشانی اطلاع‌رسانی خواهد شد.

مجموعه تجاری علاءالدین واقع در خیابان جمهوری، تقاطع حافظ به بورس خرید و فروش گوشی تلفن همراه و وسایل جانبی آن تعلق دارد.

 

دبیر : فاطمه خورشیدی نیا 

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا