معاون استانداری کرمانشاه:
دانشجویان اهمیت انتخابات را تبیین کنند/ برای “ایران قوی” باید رای بدهیم

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری کرمانشاه با اشاره به اهمیت بالای انتخابات امسال گفت: این اولین انتخابات بعد از هجمه همه جانبه سال گذشته دشمنان علیه کشورمان می‌باشد و ضروری است که همه در پای صندوق‌ها حضور و مشارکت فعال داشته باشیم.

به گزارش تیراژ نیو ز علی شعبانی، عصر امروز (۱۹ دی) در نشست با جمعی از تشکل های دانشجویی استان با اشاره به حساسیت انتخابات پیش رو گفت: امسال دو انتخابات مهم و سرنوشت ساز دوازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی و ششمین دوره مجلس خبرگان رهبری را در پیش داریم.

وی افزود: دشمن در این دوره هم مانند همیشه برنامه‌ریزی‌های بسیاری را برای تحریم این انتخابات و ایجاد ناامیدی در میان مردم برای جلوگیری از حضور در انتخابات در پیش گرفته است، بنابراین در این شرایط حضور مردم در پای صندوق‌های رای بیش از پیش اهمیت دارد، موضوعی که مقام معظم رهبری هم بر آن تاکید ویژه‌ای دارند.

شعبانی گفت: اگر تاکنون در کشورمان شرایطی به مانند آنچه در دیگر کشورهای همسایه وجود دارد حاکم نشده، به این دلیل است که مردم همواره در صحنه حضور داشته‌اند و پشت نظام و انقلاب بوده اند.

شعبانی گفت: انتخابات تنها یک رقابت سیاسی بین افراد و جریان‌ها نیست بلکه سرنوشت یک مملکت را رقم می‌زند، بنابراین همه باید نسبت به حضور در پای صندوق‌های رای حساس بوده و یکدیگر را به مشارکت در آن تشویق کنند.

شعبانی تاکید کرد: ما برای پیشرفت کشور نیاز به قدرت داریم و باید برای عبور از موانع که بر سر راه ما وجود دارد قوی باشیم و این قدرت حاصل نمی‌شود جز از طریق حضور مردم در صحنه و نزدیک‌ترین مصداق این حضور شرکت در انتخابات است.

معاون سیاسی امنیتی استانداری کرمانشاه گفت: این اولین انتخابات بعد از جنگ رسانه‌ای است که سال گذشته علیه کشورمان ایجاد شد و همه باید احساس تکلیف کرده و حضور خود را به دشمن نشان دهند.

شعبانی گفت: جنایت اخیر کرمان نشان داد که ما با چه دشمنانی مواجه هستیم که حتی به زن و کودک هم رحم نمی‌کنند، بنابراین اگر بخواهیم در برابر دشمنان قوی باشیم باید در صحنه حضور پیدا کنیم

شعبانی از دانشجویان به عنوان قشر تاثیرگذار جامعه یاد کرد و افزود: دانشجو موتور پیشران جامعه است و می‌تواند اثرگذاری بالایی در سطح جامعه داشته باشد، بنابراین دانشجویان هستند که می‌توانند موضوع و اهمیت انتخابات را برای مردم تبیین کنند و نقش موثری در ایجاد مشارکت بالای جامعه در انتخابات داشته باشند.

وی افزود: دشمنان ما از همان روزهای شروع فرآیند انتخابات جوسازی‌های خود را برای تحریم انتخابات آغاز کردند، اما علی رغم تمام تلاش‌های صورت گرفته تعداد داوطلبان انتخابات مجلس در استان بیش از دوره‌های قبل بود و تنها در استان کرمانشاه بیش از هزار نفر در مرحله پیش ثبت نام حضور داشتند.

شعبانی گفت: در نهایت ۵۶۱ نفر ثبت نام قطعی انجام داده که از این تعداد ۲۱۹ نفر تا این لحظه تایید صلاحیت شده اند.

وی افزود: تعداد داوطلبان تایید صلاحیت شده نشان می‌دهد که فضای رقابتی خوبی در سطح استان شکل گرفته و امیدواریم مشارکت خوبی را هم در انتخابات شاهد باشیم.

شعبانی گفت: در این دوره برای معرفی هر چه بیشتر کاندیداها و شناخت هرچه بهتر مردم از فعالیت آنها امکانات خوبی در بحث تبلیغات آنها فراهم شده که از جمله آن راه‌اندازی شش شبکه اختصاصی در سطح شش حوزه انتخابیه استان است.

 

دبیر : فاطمه خورشید ی نیا

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا