چمران:
فضای نمایشگاه بین المللی به شرکت‌های دانش بنیان اختصاص یابد

تهران بزرگ -تیراژ نیوز  – رییس شورای اسلامی شهر تهران با بیان اینکه نمی دانم چرا شهرداری برای وصول طلبش از نمایشگاه بین المللی اقدامی انجام نمی‌دهد، پیشنهاد داد: شرکت‌های دانش بنیان را در فضای این نمایشگاه مستقر کرد.

به گزارش خبرنگار تیراژ نیوز ، مهدی چمران روز سه‌شنبه در ابتدای جلسه یکصد و نود شورای ششم شهر تهران در جمع خبرنگاران توضیح داد: ما مسایل را پیگیری می‌کنیم اما فرمانداری و استانداری تهران هم در این رابطه باید به میدان بیایند.

وی تصریح کرد: شخص استاندار موضوع را با مدیرعامل نمایشگاه مطرح کرده اما منافع مالی اجازه نمی‌دهد که مدیران نمایشگاه تصمیم عاقلانه ای اتخاذ کنند.

چمران همچنین با گلایه از رسانه‌ها، گفت: متاسفانه رسانه‌ها فقط به موضوع نمایشگاه می‌پردازند در حالیکه ارتباط مردم با رسانه‌ها و صدا و سیما با مردم باید قوی تر از این باشد و رسانه به مساله ترافیک و راه بندان ناشی از برگزاری نمایشگاه‌های متعدد بپردازند.

رییس شورای شهر تهران با بیان اینکه امروز در صحن شورا میزبان فرماندار تهران هستیم، افزود: موضوع حریم تهران، نمایشگاه بین‌المللی، مساله باغات و برخی از دیگر مسایل شهر تهران را با فرماندار مطرح می‌کنیم.

وی با اشاره به نهضت پارکینگ سازی در پایتخت، اضافه کرد: امتیازاتی به پارکینگ سازان داده شده اما متاسفانه برخی رانندگان خودروی خود را کنار خیابان پارک می‌کنند نه پارکینگ.

چمران با بیان اینکه کسانی که پارکینگ نساختند مشمول افزایش عوارض شده‌اند، اظهار کرد: متاسفانه مصوبه‌ای که دیوان عدالت لغو کرده مشمول تهران نیز شده است؛ برای مثال در محلاتی که پله دارند یا ساختمان‌ها به بزرگراه‌ها باز می‌شوند امکان ساخت پارکینگ نیست. این مصوبه لغو و به دنبال آن عوارضی در نظر گرفته شد که قیمت‌ها را چند برابر کرده است.

غربی ها هیچگاه از علم در راستای صلح استفاده نکرده اند

رئیس شورای شهر تهران همچنین در سخنرانی صحن شورا هم با گرامیداشت روز جهانی علم در خدمت صلح و توسعه،اظهار داست: حملات رژیم صهیونیستی با بهره‌گیری از بمب‌های یک تنی و بیشتر که روزانه بر سر مردم غزه ریخته می‌شود نشان می‌دهد که کشورهای غربی هیچگاه از علم در راستای صلح استفاده نکردند و پیشرفت‌های علمی آن‌ها به ساخت بمب‌ها چند تنی منجر شده است.
چمران ضمن تقدیر از دانشمندان کشورمان،گفت: از دانشمندان کشورمان خواهانم در راستای توسعه صلح و بازداندگی از جنگ تلاش کنند و به نتیجه مطلوب برسند.
رئیس شورای اسلامی شهر تهران با تاکید بر اینکه امروز اسرائیل انسان‌کشی، نسل کشی‌ها و ظلم به انسان‌ها را در پیش گرفته است، افزود: رژیم صهیونیستی غده‌ای سرطانی است که کشورهای غربی به ویژه آمریکا در منطقه جای دادند تا وحدت میان کشورهای اسلامی را از بین ببرند.
وی با بیان اینکه رژیم کودک کش صهیونیستی جلوی چشم همگان بدون شرم و حیا اقدام‌ به نسل‌کشی و کودک کشی می‌کند، خاطرنشان کرد: سران این رژیم کودک‌کش امروز با وقاحت تمام از بهره‌گیری از بمب‌های هسته‌ای علیه مردم بی دفاع غزه حرف می‌زنند.
چمران با اشاره به حمایت آمریکا و کشورهای غربی از نسل‌کشی در غزه اظهار داشت: آمریکا همان اسرائیل است و در این‌جنایات شریک هستند.
رئیس شورای اسلامی شهر تهران با تاکید بر اینکه اسرائیل در جبهه جنگ و جایگاه تبلیعاتی جهانی شکست خورده است، افزود: بیداری و آگاهی ملت‌ها سبب شده اسرائیل به نیت‌های پلید خود دست پیدا نکند.
وی با اشاره به سران کشورهای اسلامی به ویژه کشورهای عرب خاطرنشان کرد: امروز برخی از کشورهای منطقه فراموش کرده اند در چه جایگاهی هستند و نه‌تنها روابط خود با رژیم صهبونیستی را قطع نکردند بلکه تلاش می‌کنند تا مردم غزه را کوچ دهند و این واقعا شرم آور است و باید به خود بیایند.
رئیس شورای اسلامی شهر تهران خطاب به سران کشورهای عربی گفت: پیشرفت به ساختمان‌های بلند نیست بلکه آنها باید موقعیت خود را در دنیای کنونی درک کنند.

دبیر : فاطمه خورشیدی نیا

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا