شهرداری تهران:
کمبود مخزن زباله نداریم/ اجرای آزمایشی طرح جدید جمع آوری در برخی مناطق

تهران بزرگ -تیراژ نیوز  – معاون خدمات شهری و محیط زیست شهرداری تهران با بیان اینکه به اندازه کافی مخازن زباله خریداری شده و کمبودی در این زمینه وجود ندارد، سرقت مخازن در برخی از مناطق و محلات را از دلایل اصلی بروز مشکل در این زمینه عنوان کرد.

حسین نظری روز چهارشنبه گفت: در زمینه تامین مخازن زباله در مناطق ۲۲ گانه مشکلی نداریم و به شهرداران مناطق همه تاکید شده است در نقاطی که با کمبود مواجه هستند به سرعت مخازن کافی و مورد نیاز را تامین کنند.

معاون شهردار تهران دلیل کمبود مخازن جمع آوری زباله در برخی مناطق و محلات را سرقت اعلام کرد و اظهار کرد: گزارش‌های مبنی بر سرقت این مخازن دریافت کرده ایم که شهرداران مناطق تلاش کرده اند در کمترین زمان ممکن مخزن جدید جایگزین کنند.

بازنگری در نقاط استقرار مخازن لازم است

معاون شهردار تهران با بیان اینکه در برخی نقاط نیز کمبود جایگاه مخزن داریم و در برخی محلات بدلیل محدودیت مسیرها برای تردد کامیون های حمل زباله امکان ایجاد جایگاه مخزن وجود ندارد، گفت: از شهرداران مناطق درخواست کرده ایم تا جایی که ممکن است نسبت به افزایش جایگاه مخازن اقدام کنند و شهروندان نیز از طریق سامانه ۱۳۷ می توانند نظرات و پیشنهادات خود را به ما اعلام کنند.

نظری تاکید کرد: آنچه مسلم است اینکه، مخازن زباله به اندازه کافی داریم و در این زمینه مشکلی نیست، ضمن اینکه درخصوص جمع آوری زباله نیز اقدامات بهتری در حال انجام است.

شهرداری تهران: کمبود مخزن زباله نداریم/ اجرای آزمایشی طرح جدید جمع آوری در برخی مناطق

معاون شهردار تهران با اشاره به وضعیت ظاهری و بهداشتی این مخازن نیز گفت: سال گذشته حدود ۴۰ درصد از این مخازن نوسازی شد همچنین نسبت به شستشوی دوره ای مخازن زباله در سطح شهر اقدام کردیم.

اجرای آزمایشی طرح جدید جمع آوری زباله در برخی مناطق تهران

نظری درخصوص نحوه جمع آوری زباله در محلات تهران نیز گفت: بزودی طرح جدیدی از جمع آوری زباله در چند منطقه از جمله یک، سه، چهار، هشت، ۲۱ و ۲۲ اجرا خواهد شد ‌و اگر این طرح رضایت بخش بود در سایر مناطق نیز اجرا می‌شود.

وی تاکید کرد: روزانه سه تا چهار نوبت جمع آوری زباله در تهران داریم اما شهروندان متاسفانه در یک ساعت مشخص زباله‌ها را از منزل خارج نمی‌کنند و اگر همه شهروندان در ساعت ۹ شب زباله‌های خود را به مخازن انتقال دهند حتما کمک بزرگی به مدیریت شهری کرده اند.

به گزارش تیراژ نیوز، موضوع افزایش مخازن زباله و همچنین بهبود جمع آوری زباله در مناطق مختلف یکی از خواسته های شهروندان تهرانی است که مدیریت شهری باید در این زمینه اقدامات بیشتری انجام دهد.

دبیر : فاطمه خورشیدی نیا

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا