ثبت ۲۵ هزار ماموریت توسط اورژانس استان تهران/ انتقال پنج مصدوم با بالگرد

تهران بزرگ – تیراژ نیو ز – رییس مرکز اورژانس استان تهران از ثبت ۲۵ هزار و ۷۷۵ ماموریت در یک هفته اخیر (۲۸ بهمن تا چهارم اسفند) خبر داد و گفت: در این مدت اورژانس هوایی پنج سورتی پرواز داشته که در پی آن پنج نفر به مراکز درمانی انتقال یافتند.

به گزارش تیراژ نیو ز از اورژانس استان تهران، محمد اسماعیل توکلی روز شنبه اظهار کرد: در این مدت ماموریت‌های اورژانس چهار درصد نسبت به هفته ماقبل کاهش داشته است.

به گفته وی، در پی این ماموریت‌ها ۶ هزار و ۱۶۵ نفر به مراکز درمانی انتقال یافتند که این تعداد نیز ۲ درصد کاهش نسبت به هفته گذشته داشته ضمن اینکه ۱۹ هزار و ۶۱۰ مورد نیز در محل از خدمات اورژانس استفاده کردند.

وی افزود: در این مدت، ۷۷ هزار و ۴۶۰ تماس با مرکز دیسپچ اورژانس استان تهران برقرار شد که ۱۰ درصد کاهش نسبت به هفته گذشته داشت و از این تعداد متأسفانه چهار هزار و ۸۲۵ مزاحم بود که ۱۶ درصد نسبت به هفته ماقبل خود افزایش داشته است.

رییس اورژانس استان تهران ادامه داد: از مجموع ماموریت‌های ثبت شده در هفته گذشته، سه هزار و ۵۷۹ مورد حوادث ترافیکی بوده که یک درصد افزایش نسبت به هفته ماقبل داشت و ۲۲ هزار و ۱۹۶ مورد حوادث غیر ترافیکی بوده که پنج درصد کاهش نسبت به هفته ماقبل دارد.

توکلی با بیان اینکه همچنین ۶۵ نفر در هفته‌ای که گذشت با گاز منواکسیدکربن مسموم شدند، اضافه کرد: تصادف زنجیره‌ای با هشت مصدوم و واژگونی اتوبوس با هفت مصدوم از حوادث مهم هفته گذشته است.

دبیر : فاطمه خورشیدی نیا

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا