مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان:
۸۸ درصد راه‌های روستاهای بالای ۲۰ خانوار کرمانشاه آسفالت هستند

تیراژ نیوز /کرمانشاه  به گفته مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان، کرمانشاه از نظر شاخص آسفالت راه‌های روستایی بالای ۲۰ خانوار از میانگین کشور بالاتر است.

فریبرز کرمی ، با اشاره به وجود بیش از ۸۰۵۰ کیلومتر راه شریانی، بزرگراهی، اصلی و فرعی در استان کرمانشاه، گفت: بخش عمده راه‌های استان فرعی و مربوط به راه‌های روستایی است.

وی طول راه‌های روستایی استان کرمانشاه را در مجموع ۵۶۳۴ کیلومتر اعلام کرد که شامل راه‌های فرعی درجه یک، دو و سه است.

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان کرمانشاه با بیان اینکه در حال حاضر شاخص آسفالت راه‌های روستایی بالای ۲۰ خانوار استان کرمانشاه ۸۸ درصد است، افزود: این شاخص در کشور ۸۱.۷ درصد بوده و از نظر بهره‌مندی روستاهای بالای ۲۰ خانوار از راه آسفالت از میانگین کشور بالاتریم.

کرمی درباره وضعیت شهرستان‌های استان از نظر بهره‌مندی از راه‌های روستایی آسفالت نیز عنوان کرد: در حال حاضر شهرستان قصرشیرین بهترین وضعیت برخورداری از راه روستایی آسفالت را دارد و ثلاث باباجانی نیز بدترین وضعیت را دارد.

به گفته این مسئول، وضعیت آسفالت راه‌های روستایی به میزان زیادی به صعب‌العبور بودن و شرایط دسترسی به این راه‌ها بستگی دارد و چون اکثر راه‌های روستایی ثلاث باباجانی صعب‌العبور هستند، شاخص بهره‌مندی از راه روستایی آسفالت در این شهرستان از سایر شهرستان‌ها پایین‌تر است.

تصویب ۱۸۰۰ میلیارد ریال برای راه‌های روستایی کرمانشاه 

وی سپس اشاره‌ای به عملکرد حوزه راه روستایی این اداره کل از ابتدای امسال تاکنون داشت و افزود: در این مدت ۸۰ کیلومتر راه روستایی آسفالت در استان با اعتبار ۱۲۰۰ میلیارد ریال اجرا شده است.

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان کرمانشاه از افزایش اجرای راه روستایی آسفالت نسبت به مدت مشابه سال گذشته نیز خبر داد و تاکید کرد: سال گذشته ۷۲.۶ کیلومتر راه روستایی آسفالت را با اعتبار ۲۷۰۰ میلیارد ریال اجرا کردیم.

کرمی، عمده راه‌های اجرا شده امسال را نیز مربوط به شهرستان‌های کرمانشاه، صحنه، هرسین و دالاهو دانست.

وی درباره اعتبارات در نظر گرفته شده برای راه‌های روستایی کرمانشاه  در سال جاری نیز اظهار کرد: بر اساس قانون، اعتبارات بهسازی و آسفالت راه‌های روستایی استانی بوده و باید از طریق کمیته برنامه‌ریزی شهرستان‌ها به ریاست فرمانداران مصوب شود که در سال جاری میزان اعتبار مصوب برای راه‌های روستایی کرمانشاه ۱۸۰۰ میلیارد ریال است. قیر مورد نیاز برای آسفالت راه روستاهای بالای ۲۰ خانوار نیز از طریق سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌ای تامین خواهد شد.

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان کرمانشاه اضافه کرد: هم اکنون نیز عملیات بهسازی و آسفالت راه‌های روستایی دارای اعتبار مصوب در قالب ۱۸ قرارداد با پیمانکاران بخش خصوصی در حال اجرا است.

دبیر : فاطمه خورشیدی نیا 

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا