شهردار تهران: ارتقای جایگاه مدیریت شهری ضروری است

تهران بزرگ – تیراژ نیو ز – شهردار تهران با تاکید بر لزوم ارتقای جایگاه شهرداری‌ها در ساحت سیاسی کشور گفت: تاخیر ۲۰ ساله در اجرایی شدن اصول مرتبط با شوراها در قانون اساسی سبب شد آنگونه که باید جایگاه مدیریت شهری مورد توجه قرار نگیرد.

به گزارش تیراژ نیو ز علیرضا زاکانی روز جمعه در جمع شهرداران کلانشهرهای کشور با تاکید بر ارتقای جایگاه مدیریت شهری اظهار کرد: برای پیشبرد بهتر وظایف خود و خدمت‌رسانی بیشتر به شهروندان لازم است این نگاه تغییر کرده و نقش آفرینی شهرداری‌ها در میدان عمل افزایش پیدا کند.

وی افزود: امروز که دولت سیزدهم به عنوان مجموعه‌ای خدمتگزار همراه با مجموعه مدیریت شهری برای حل مشکلات کشور است، بهترین فرصت برای ماست تا بتوانیم ضمن تعامل این نگاه را اصلاح کنیم.

شهردار تهران اضافه کرد: در همین رابطه کارگروه چهار جانبه‌ای در دولت با حضور نمایندگانی از مجمع شهرداران کلانشهرهای ایران، وزارت کشور، وزارت اقتصاد و سازمان برنامه و بودجه تشکیل خواهد شد تا در نتیجه آن بتوانیم آنچه در قانون اساسی به عنوان وظایف شوراها و مدیریت شهری مطرح شده‌ را به نحو احسن اجرا کنیم.

زاکانی در بخش دیگری به سفر اخیر مدیران شهری تهران به چین اشاره کرد و در رابطه با دستاوردهای آن گفت: در نتیجه این سفر شرایط مطلوبی برای شهر تهران ایجاد خواهد شد که قابل تسری به سایر کلانشهرها نیز است و طرف چینی نیز اشتیاق به همکاری اقتصادی و شهری با طرف ایرانی دارد.

شهردار تهران تاکید کرد: در این سفر سه میلیارد دلار قرار داد تجاری منعقد شد و توانستیم در نتیجه مذاکرات از طرف چینی یک میلیارد و ۴۰ میلیون یورو فاینانس با تنفس یک تا سه ساله بگیریم.

به گفته وی، در قراردادها بنا نیست ما واردکننده صرف از چین باشیم و مطابق تفاهمات صورت گرفته ‌واردات همراه با انتقال تکنولوژی خواهد بود و بناست در کشور با طرف چینی کارخانه‌های مشترکی ساخته شود.

یکصد و هجدهمین نشست مجمع شهرداران کلانشهر های ایران با حضور علیرضا زاکانی شهردار تهران و رییس مجمع شهرداران کلانشهر های ایران، مهدی چمران رییس شورای اسلامی شهر تهران و ۱۹ شهردار کلانشهر کشور امروز/ جمعه به میزبانی شهرداری تهران برگزار شد.

 

دبیر : فاطمه خورشیدی نیا

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا