چند خانه‌ در مناطق مرکزی پایتخت از لوث پسماند پاکسازی شد

تهران بزرگ -تیراژ نیوز  – برخی خانه‌های محدوده مرکزی پایتخت واقع در منطقه ۱۱ که به محلی برای دپوی پسماند تبدیل شده بود، با دستور قضایی و همکاری مشترک شهرداری و پلیس پاکسازی شد.

  یکی از شهروندان می‌گوید: این واحدها پر از کثیفی شده و بوی گند زباله کوچه را گرفته بود.

دیگری اضافه کرد: چند وقتی بود که تعداد موش در محله زیاده شده بود که یکی از عوامل آن همین خانه‌هاست که محل جمع آوری زباله و آشغال شده بود.

خانمی میانسال توضیح می‌دهد که برخی افراد که اکثرا معتاد هستند زباله‌ها را جمع‌آوری و در این خانه‌ها نگهداری می‌کنند تا بعد بفروشند.

فردی دیگر هم می‌گوید: نامه از مسجد بردیم و پلیس اینجا را پلمب کرد اما باز این معتادان پلمب را شکستند و روز از نو، روزی از نو.

خانه‌های مناطق مرکزی پایتخت از لوث پسماند پاکسازی شد + فیلم

او از قصدش برای تغییر خانه‌اش از این منطقه به محله ای دیگر برای خلاص شدن از دست زباله و بوی بد خبر می‌دهد.

اینها تنها بخشی از گلایه های مردم مرکزی شهر بویژه در نواحی منطقه ۱۱ بود؛ اما به تازگی در اقدامی مشترک بین شهرداری و پلیس، ۹ خانه‌ایی که محل دپوی پسماند شده بودند، تخلیه و زباله‌ها جمع‌آوری شد.

شهردار منطقه ۱۱ در این باره به خبرنگار ایرنا گفت: یکی از مطالبات و نارضایتی مردم ناحیه چهار این منطقه وجود خانه‌هایی بود که به محلی برای دپوی پسماندها تبدیل شده بود که در این راستا با حمایت قانون نسبت به جمع‌آوری و پاکسازی ۹ خانه اقدام شد.

سیدمحمد موسوی ادامه داد: عمده مراجعان به این مراکز معتادان متجاهر و اتباع خارجی غیرمجاز هستند که در ازای تحویل این پسماندها، موادمخدر دریافت می‌کردند.

 

او این را هم گفت که همکارانم نسبت به شناسایی ۹ مکان اقدام کردند و پس از اخذ دستور قضایی با حضور ضابط قضایی و پلیس به تخلیه این مکان‌ها از لوث پسماند اقدام کردیم.

به گفته موسوی، اگر مالکان این مکان‌ها باز هم این عمل را تکرار کردند نسبت به اقدام جدی تر که همان پلمب است، مبادرت خواهیم کرد.

شهردار منطقه ۱۱ یادآور شد: با هماهنگی کامل با دستگاه قضایی و پلیس، این طرح را ادامه خواهیم داد و این اقدام ما مستمر خواهد بود.

خانه‌های مناطق مرکزی پایتخت از لوث پسماند پاکسازی شد + فیلم

منطقه ۱۱ شهرداری تهران دارای چهار ناحیه و ۱۷ محله و یکی از مناطق مرکزی شهری است که عمدتا بافتی قدیمی دارد.

این منطقه از شمال به میدان انقلاب و خیابان آزادی، از شرق به خیابان‌های وحدت اسلامی و حافظ، از جنوب به میدان راه‌آهن و خیابان شوش و از غرب به خیابان‌های نواب صفوی و شهید ابراهیمی (عباسی) و میدان ۹ دی محدود می‌شود.

 

دبیر : فاطمه خورشیدی نیا 

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا