‍ رئیس سازمان سیما، منظر و فضای سبز شهرداری کرمانشاه خبرداد؛
تولید ۱۵ هزار جعبه نشا‌ء گُل‌فصلی کشت پاییزه در کرمانشاه

 

کرمانشاه / تیراژ نیوز رئیس سازمان سیما، منظر و فضای سبز شهری شهرداری کرمانشاه از تولید ۱۵ هزار جعبه نشا‌ء گُل ‌فصلی کشت پاییزه برای توزیع بین مناطق هشت‌گانه شهرداری کرمانشاه خبر داد.

به گزارش تیراژ نیو ز ،مهندس کامجو غلامی اظهار کرد: برای دومین‌‌بار در سال جاری با عنوان کشت دوم تولید ۱۵ هزار جعبه نشاء گل ‌فصلی شامل بنفشه (۸ رنگ) و همیشه بهار در گلخانه این سازمان به مرحله بهره‌برداری و توزیع رسیده است.

وی افزود: تولید نشاء گل‌ فصلی به صورت ۲ بار در سال و تحت عنوان کشت بهاره و پاییزه در گلخانه ۴ هزار متری مخصوص کشت نشاء گل‌ فصلی سازمان صورت می‌گیرد.

رئیس سازمان سیما، منظر و فضای سبز شهرداری کرمانشاه تصریح کرد: کاشت گل‌های فصلی در فضای سبز شهری علاوه بر افزایش زیبایی بصری و طراوت محیط، ارتقای سطح نشاط و شادابی بین شهروندان را همراه دارد.

غلامی عنوان کرد: امسال نیز مانند سال‌های گذشته کاشت گل‌های فصلی، فرش‌گل در بوستان‌ها، میادین و بلوارها در دستور کار سازمان و فضای سبز مناطق هشت‌گانه شهرداری قرار گرفته است.

وی افزود: تولید انواع درختچه زینتی شامل، انواع رُز، یاس هلندی، شمشاد، پیراکانتا، زرشک زینتی به تعداد ۲۵ هزار گلدان به منظور توزیع و کاشت در سطح مناطق هشت‌گانه شهرداری نیز از دیگر تولیدات گلخانه این سازمان می‌باشد.

رئیس سازمان سیما، منظر و فضای سبز شهرداری کرمانشاه خاطرنشان کرد: با وجود همه کمبودها و موانع تمام تلاش و توان خود را در راستای ایجاد و گسترش فضای سبز شهری بکار می‌گیریم و امیدواریم شهروندان عزیز نیز با تعامل و همکاری خود در ایجاد محیطی سبز و زیبا یاریگر ما باشند.

 

دبیر : فاطمه خورشیدی نیا 

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا