هاشم درویشی عضو شورای شهر کرمانشاه:
  عامل تفرقه و اختلاف در شورای شهر کرمانشاه خسرو زرافشانی است .

 اختصاصی _تیراژ نیوز  /کرمانشاه ،هاشم درویشی عضو شورای شهر اظهار کرد : شورای شهر کرمانشاه قبل از ورود آقای خسرو زرافشانی در تعامل بود متاسفانه ایشان باعث تفرقه بین اعضاء شدند به گونه ای که ماقبل این موضوعات پوریا فخری از همراهان شهردار بودند که به سرعت تغییر موضع دادند .

وی گفت :اقلیت و اکثریت در شورا همیشه در کنار همدیگر بودند و بحث و جدل داشته ایم اما کارها پیش رفته است اما حضور آقای زرافشانی باعث تفرقه و دو دستگی شده است وی در جلسه گذشته هم حضور نداشت و چون خود را از طیف اکثریت می داند ، از اکثریت بهره برداری منفی می کند و به قطعیت می‌توان گفت عامل تفرقه امروز ، این دوره، دور سوم شورا ،آقای خسرو زرافشانی است .

درویشی تصریح کرد :آقای زرافشانی در جلسه ای با حضور مسئولین و بزرگان صراحتا اعلام کردند که تعمدا به اعضاء ۱۵ روز مرخصی داده است که همین باعث شارژ اختلافات شد، آیا نهادی برای رسیدگی به چنین سخنان و تصمیم گیری هایی وجود ندارد ؟ به دوستان شورایی خودم عرض می کنم که فریب درگیری های شخصی را نخورید و پیشنهاد می کنم آقای زرافشانی که به لحاظ سنی از همه ی ما بزرگتر است به جای دامن زدن به اختلافات مانند یک بزرگتر عمل کند و اختلافات را حل کنند .

آیا جابجایی شهردار منطقه ۵ منبع اختلاف شورا و شهرداری است؟

هاشم درویشی در این باره گفت: در شورای شهر خدمت به مردم بالاتر از هر گونه پست و مقامی است گاهی یک نفر مجموعه پر افتخاری را تنزل می بخشد و در جای دیگر ممکن است افرادی به یک نهاد یا مجموعه ای ارزش بدهند که در شورای شهر کر مانشاه طی هفته های گذشته شاهد چنین موضوعی بوده ایم ،اینکه تخلفات شهردار منطقه ۵ باعث اختلاف شورا و شهرداری است چنین موضوعی را رد می کنم اما باید به این موضوع هم اشاره کنم، تخلفات ساخت و ساز در همه ی مناطق وجود دارد و این مسئله در منطقه ۵ مربوط به ادوار گذشته می باشد مضاف براینکه هم اکنون هم تخلفاتی وجود دارد که من هم به آن معترضم، ولی با توجه به گستردگی منطقه ۵ از نظر جغرافیایی که بعد از منطقه ۳ رتبه دوم را دارد می توان گفت که شهردار منطقه ۵ عملکرد خوبی داشته است حال ممکن است به لحاظ نسبت های فامیلی حساسیت هایی هم وجود داشته باشد . هاشم درویشی افزود : روی صحبت من ماندن یا نماندن شهردار منطقه ۵ نیست بلکه نظرات شخصی و اختلافات نباید باعث جابجایی افراد شود ،در زمانی هم که شهردار نیاز به مشورت داشته باشد به عنوان عضو شورا حتما به ایشان مشورت می‌دهیم اما وی را تحت فشار قرار نخواهیم داد چون قانون چنین اجازه ای به ما نداده است . ما قوای نظارتی هستیم و برای عزل یک شهردار باید مستندات ارائه شود، در کمیسیون مربوطه مطرح شود و در این زمینه شهردار انسان قانونمندی است لذا ما نباید با حاشیه سازی به دنبال تغییرات باشیم .

 

دبیر : فاطمه خورشیدی نیا 

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا